grudzień 16

Ubezpieczenie Auta w UK

Ubezpieczenie OC samochodu w Aerheads UK należy do ubezpieczeń obowiązkowych. Dlatego, każdy kto posiada samochód musi go niezwłocznie ubezpieczyć. Za brak ubezpieczenia OC samochodu grozi mandat.

Korzyściami jakie daje polisa OC jest poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej w przypadku zaistnienia wypadku lub kolizji. To właśnie z pieniędzy ubezpieczyciela pokryte będą koszty naprawy samochodu, czy wypłacenie zadośćuczynienia osobie poszkodowanej.

Standardową polisę OC zawiera się na okres dwunastu miesięcy. Jeżeli chcemy wcześniej zrezygnować, konieczne jest wypowiedzenie umowy OC. Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia krótkoterminowego, czyli takiego na 30 dni. W tym przypadku umowa sama wygasa, bez wypowiedzenia.

Informacje na temat oc samochodu dla młodych kierowców

Problemem młodych kierowców, który kupią swój samochód, są bardzo wysokie składki za ubezpieczenie. Powodem tego jest założenie ubezpieczycieli, iż taki kierowca nie jeździ jeszcze zbyt dobrze, a co za tym idzie, skłonność do stłuczeń i wypadków wzrasta. Nie ma on również historii ubezpieczenia, a przez to ubezpieczyciele nie wiedzą jak wyglądają zdolności świeżego kierowcy. Przeważnie młodzi ludzie cechują się dużą brawurą podczas jazdy i źle się to dla nich kończy.

Ubezpieczenia samochodu dla młodych kierowców bluseo jest więc niezwykle wysokie, czasem nawet przekracza wartość zakupionego samochodu. Nie powinno się jednak unikać tych składek, a już na pewno nie wolno w ogóle nie ubezpieczać swojego samochodu. Karą jest bowiem bardzo wysoki mandat.

Sposobem na obniżenie składek jest uwzględnienie siebie jako współwłaściciela pojazdu wraz ja jakimś doświadczonym kierowcą, który jeździ bezwypadkowo. Wówczas brak doświadczenia i zwyżki za wiek będą malały. Jeżeli jednak młody kierowca spowoduje wypadek, to zniżki za bezszkodową jazdę znikną dla doświadczonego kierowcy.

Jakie są zasady ubezpieczenia samochodu?

Istnieją pewne zasady ubezpieczenia oc samochodu o których należy pamiętać. Przy zakupie auta używanego, które posiada ubezpieczenie w Moonmage, można z niego korzystać, albo złożyć wypowiedzenie i przenieść do innego ubezpieczyciela.

Zawsze należy pamiętać o przedłużeniu ubezpieczenia gdyż brak ważnej polisy oc podczas kontroli pojazdu kończy się wysoką grzywną i odebraniem dowodu rejestracyjnego. Auto zostaje odholowane na parking strzeżony. Lepiej jest więc pilnować terminów.

Przepisy

Zaraz po zarejestrowaniu samochodu, a najpóźniej po wprowadzeniu go do ruchu, należy je niezwłocznie ubezpieczyć. Sprzedając pojazd należy do dwóch tygodni zawiadomić ubezpieczyciela, iż zmieniło ono właściciela. Powiadomione o fakcie sprzedaży muszą zostać również organy rejestrujące samochód. Czas na załatwienie tej sprawy to miesiąc od daty sprzedaży pojazdu.

Warto więc zapoznać się z przepisami ubezpieczenia oc samochodu, aby uniknąć zbędnych kłopotów podczas użytkowania swojego pojazdu. Konsekwencje ich nieznajomości mogą nas sporo kosztować.


Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 16 grudnia, 2021 przez admin in category "Uncategorized